Generic selectors
Jen přesné shody
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Filtrovat podle kategorií
Apple
Asus
Auta
Auta a motocykly
Auto-moto
Banky
Bezdrátová sluchátka
Brokeři
Cestování
Chytré hodinky
Čisticí prostředky
Doplňky stravy
Dualtron
Dům a zahrada
Dům a zahrada
E-shopy a internetové služby
Elektrokoloběžky
Elektronika
Energetika
Epilátory
Filmy
Finance
Firmy
Hotely
Hry
Hry, filmy, seriály
Investiční platformy
Jídlo
Jídlo, doplňky stravy, zdraví
Keto diety
Knihy
Kosmetika
Kosmetika
Krása a zdraví
Krypto burzy
Léky
Mobilní telefony
Móda, oblečení, doplňky
Nákupní galerie
Nápoje
Nezařazené
Nothing
Operační systémy
Ostatní internetové služby
Podvodné a rizikové e-shopy
Pojišťovny
Poradenství
Poskytovatelé internetu, digitální televize a mobilních služeb
Poskytovatelé půjček
Reality
Realme
Samsung
Seriály
Seznamky
Software
Stavebnictví
Tablety
Vsett
Xiaomi
Xiaomi
RECENZISTE.CZ | Prověřené odborné recenze z autoritativních zdrojů
Generic selectors
Jen přesné shody
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Filtrovat podle kategorií
Apple
Asus
Auta
Auta a motocykly
Auto-moto
Banky
Bezdrátová sluchátka
Brokeři
Cestování
Chytré hodinky
Čisticí prostředky
Doplňky stravy
Dualtron
Dům a zahrada
Dům a zahrada
E-shopy a internetové služby
Elektrokoloběžky
Elektronika
Energetika
Epilátory
Filmy
Finance
Firmy
Hotely
Hry
Hry, filmy, seriály
Investiční platformy
Jídlo
Jídlo, doplňky stravy, zdraví
Keto diety
Knihy
Kosmetika
Kosmetika
Krása a zdraví
Krypto burzy
Léky
Mobilní telefony
Móda, oblečení, doplňky
Nákupní galerie
Nápoje
Nezařazené
Nothing
Operační systémy
Ostatní internetové služby
Podvodné a rizikové e-shopy
Pojišťovny
Poradenství
Poskytovatelé internetu, digitální televize a mobilních služeb
Poskytovatelé půjček
Reality
Realme
Samsung
Seriály
Seznamky
Software
Stavebnictví
Tablety
Vsett
Xiaomi
Xiaomi

RECENZIŠTĚ.cz » Firmy » Energetika » Schlieger, s.r.o.

Schlieger, s.r.o.

Recenze a hodnocení: 59 %

Recenze Schlieger, s.r.o.

Popis Schlieger, s.r.o.

Firma Schlieger se zabývá realizací fotovoltaických elektráren, tepelných čerpadel a solárních systémů. Hodnocení má poměrně vysoké, nicméně za poslední dva roky nasbírala obrovské množství negativních recenzí – nekomunikuje, realizace i přes zaplacené zálohy stojí apod. Může to být způsobeno covidem nebo přebytkem zakázek, zákazníci však již podávají podněty na PČR a řeší věc s právními zástupci.

Hlavní výhody

 • Zařídí potřebnou administrativu, montáž i dotace

Hlavní nevýhody

 • I přes urgence špatná nebo nulová komunikace
 • Zdlouhavý proces celého projektu
 • Ne všechny záludnosti montáže zvládnou
 • Obtížná reklamace

Schlieger S.R.O. je mezinárodní společnost poskytující zákazníkům kompletní řešení pro vývoj, výrobu, instalaci a údržbu průmyslových technologií. Společnost se sídlem v Německu poskytuje špičkové služby, jako je poradenství, projektování a vývoj, výroba, instalace a údržba. Schlieger S.R.O. je zodpovědné za dodávání řešení pro průmyslové podniky od malých až po velké. Pracovníci společnosti jsou vysoce kvalifikovaní a mají zkušenosti s průmyslovými technologiemi, které používají. Společnost je také schopna poskytnout špičkové služby včas a za rozumnou cenu. Schlieger S.R.O. je spolehlivou volbou pro ty, kteří hledají průmyslové řešení vysoce kvalitní a spolehlivé.

Odborné recenze

78 %

Schlieger, s.r.o.: Jak lidé hodnotí tuto firmu

Na základě celkem 143 recenzí získala firma hodnocení 3,9 hvězdičky z 5.

Eugenie: Nabídka byla zpracována rychle, ale nebyla zdůrazněna možnost využití baterie, jejíž výhody mnohokrát převyšují využití fotovoltaiky k ohřevu vody a přebytky el. energie jdou přímo do sítě. Průběh montáže byl hororový, vystřídalo se několik montážních čet, až poslední četa udělala zprovoznění, bylo vidět, že mají zkušenosti. Instalace dálkového sledování do mobilu proběhla také OK, ale neškodilo by, kdyby s sebou technik vozil zesilovač (repeater) wifi a slabý signál operativně zesílil, ušetřila by se tak druhá návštěva. Průběžná doba zakázky trvá již 14 měsíců a bylo mi řečeno, že dotace přijde cca do 9 týdnů. Je mi to líto, ale tuto firmu bych si k realizaci už nikdy nevybrala.

Andrea: Firmu Schlieger v žádném případě nedoporučuji. Hlavně dejte pozor na to, abyste jim neposlali žádné peníze. Už je neuvidíte. Před časem jsem podepsala 2 smlouvy – na FVE a TČ. Následně jsem zjistila, že po zaplacení záloh firma Schlieger nepodala žádnou žádost o dotaci. Rozhodla jsem se smlouvy ukončit. Od té doby Schlieger nekomunikuje. Obrátila jsem se na právního zástupce, aby mne zastupoval. Opět žádná komunikace. Přitom chci jen vrátit peníze, které jsem jim poslala jako zálohu. Nic víc nechci…

Jiří: Montáž byla provedena výborně. Jenom teď čekám na revizního technika už měsíc. Zatím se nikdo neozvala, takže namontovanou elektrárnu nemůžu zatím používat. Doufám, že revize bude provedena v blízké době.

Pavel: Tuto firmu v žádném případě nedoporučuji. Od listopadu 2021 nepodali žádost o dotaci, protože je zaplacena záloha a vůbec nekomunikují. Na začátku slibovali a po zaplacení zálohy nic. Na nikoho se nemůžete dovolat, jen na asistenty, kteří melou stejné věty dokola.

Přečíst celou recenzi…

Schlieger, s.r.o. (Praha, Strašnice) • Firmy.cz. Katalog firem a institucí • Firmy.cz [online]. Copyright © Seznam.cz, a.s. [cit. 27.07.2022]. Dostupné z: https://www.firmy.cz/detail/13312225-schlieger-praha-strasnice.html

 

40 %

Firma Schlieger, s. r. o. – Diskuze, názory, doporučení a hodnocení

Jana: 2. 8. 2021 jsme s manželem podepsali smlouvu na výstavbu FVE a zaplatili zálohu. K dnešnímu dni nemáme dosud ani vyřízené dotace, snažíme se komunikovat s firmou ale odpověď je vždy stejná, že vše zjistí a dají vědět.

Zub: U Schlieger jsme objednali minulý rok fotovoltaiku, po zaplacení dotace komunikace ustala. Když jsem po půl roce začal zjišťovat (obrňte se trpělivostí), kdy to půjdou namontovat, mi sdělili, že se stále čeká na schválení dotace, ale že to někdy trvá půl roku. Po vlastním obvolávání dotací jsem zjistil, že o dotaci bylo požádáno minulý rok, ale Schlieger nedodal vše, po urgencích nereagoval, a proto žádost byla zrušena. Když jsem informoval Schlieger, tak jsem se po pár dnech dozvěděl, že byla podána nově. E-mail nemá smysl psát, končí v černé díře. Varujte ostatní, mají lživou reklamu všude, nabízí vlastní elektřinu za pár měsíců, narazil jsem na weby o obnovitelných zdrojích plné odkazů na Schlieger.

Jan: Chystáme se stavět, a tak hledáme optimální řešení pro vytápění a úsporu. Setkání s panem Bazgerem, technickým poradcem ze Schlieger, bylo pro nás úplně jak z jiného světa. Všechno vysvětlil, spočítal, poradil i co nemusel a opravdu velmi příjemně a nenásilně nás provedl technologiemi jako nikdo před ním. Potkali jsme mnoho techniků z jiných společností, ale tohle jednání bylo naprosto profesionální a vyvážené. Vložíme důvěru v něj i ve firmu Shlieger. Hotovo bude snad na Vánoce, tak se budeme těšit na realizaci.

Střevlík: Během tří týdnů jsem poslal třikrát poptávku, jednou ji poslala manželka a jednou jsem napsal e-mail na jejich kontakt, vyjma automaticky generované odpovědí, že se ozvou do čtyř dnů, žádná reakce. Zkoušel jsem to opakovaně, protože mi byla firma Schlieger doporučena kolegou jako solidní. Toto alespoň pro Ostravsko potvrdit nemohu. Update:
Tak se musím omluvit, dnes volal zástupce firmy (po třech týdnech, reakce na kritiku?). Když jsem naznačil, že bych očekával nějakou omluvu, tak to nehodlá řešit, protože klientů mají dost a mně nepotřebují. Tedy doporučuji neobtěžovat Schlieger s.r.o.

Přečíst celou recenzi…

Firma Schlieger, s. r. o. - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení [online]. Copyright © Kurzy.cz, a.s. [cit. 27.07.2022]. Dostupné z: https://www.kurzy.cz/nazory/A-V-T-37413/
82 %

Schlieger.cz hodnocení

Na základě 77 získala společnost hodnocení 4,1 hvězdiček z 5.

Jan: Pan Ing. Vladimír Dittrich – obchodně technický zástupce, dnes ke mně dojel, byl velice ochoten a vše mně důkladně vysvětlil, co se týkalo fotovoltaické elektrárny o výkonu 9,9 kWp. Ještě v tento den v 18:00 hodin mně pan Ing. Vladimír Dittrich zaslal cenovou nabídku. Jsem s firmou Schlieger, s. r. o., a konkrétně s panem Ing. Vladimírem Dittrichem velice spokojen. Všem vřele doporučuji!

Daniel: Před týdnem jsme měli dohodnutou schůzku, dokonce na 2 domy vedle sebe, obchodník 25 minut před termínem schůzku bez důvodu zrušil, telefony nezvedají, do této doby se mi nikdo neozval! Update: V rámci příslibu po zrušení schůzky, že se někdo ozve, se nikdo ani po měsíci již neozval!

Jan: Sliby chyby. Na urgence žádná reakce, ne nadarmo je ve smlouvě termín zahájení práce a ne dokončení. Nebrat.

Přečíst celou recenzi…

Schlieger.cz hodnocení [online]. Dostupné z: https://www.facebook.com/schlieger.cz/reviews
49 %

Schlieger: Recenze uživatelů

Na základě 61 ověřených (vč. 88 neověřených) recenzí získala firma celkové hodnocení 49 %.

Josef B.: Od samého začátku, tedy první schůzky, vše probíhalo dle dohody a navržené čerpadlo i další vybavení kotelny nám vyhovovalo, a tak došlo k podepsání smlouvy a k návrhu, že nám firma vyřídí i dotaci na tento projekt. A dále vše probíhalo tak, že po asi 6 měsících nám byl sdělen termín montáže. Mezi touto dobou jsem si provedl potřebné úpravy v kotelně a základ pro tepelné čerpadlo spolu s odvodem kondenzátu před kotelnou. A koncem měsíce března proběhla montáž a uvedení do provozu. Práce probíhaly bez problémů a vše jsme si vzájemně konzultovali, aby vše vyhovovalo potřebám provozu. Třetí den jsme už měli teplo v celém domě od tepelného čerpadla. Byl jsem seznámen s provozem, nastavením a obsluhou a po nastavení aplikace v telefonu si vlastně řídíme teplotu v domě na dálku a bez problémů. Zatím spokojenost.

Tomáš H.: Absolutně špatné, rozhodně nedoporučuji! Nelze snad ani vypsat všechny vady, problémy, stresy a nepříjemnosti, které nám způsobili. Arogance, dodnes nedořešeno, nemožnost se domluvit, nekomunikují. Vše se velice prodražilo, diletantský přístup, montují montéři bez oprávněni a znalostí, nikdo kompetentní to po nich nezkontroluje. Žádné řádné předání, žádné zaškolení, chyby nejen v montáži, ale i ve vyřizování dotací. Vše si musíte nakonec kontrolovat a dodělávat sami…

Jiří W.: Nespokojen, byla to špatná volba. Jediné plus je, že realizace proběhla vcelku rychle. Jinak přílišné navýšení ceny, nedodali návody, ani záruční list. Dálkový přístup jsem si musel obstarat sám u Siemens. TČ nemá výrobní štítek, asi garážová výroba. Dotaci jsem si musel vyběhat sám, dvakrát, protože nedodali komplet dokumentaci. TČ je poruchové od samého počátku. Jakmile teplota klesne k nule, tak se zablokuje a musí se ručně restartovat. Na dálku to neumí. Co je ale nejhorší, je servis. Když se vám už podaří dovolat, někdo vám řekne, že za hodinu zavolá a nic. Telefon nezvedají a na e-maily nereagují. Tedy, na jejich stránkách byly léta uvedeny tel. Čísla odkazující na servis. Na tyto čísla se nikdy nedalo dovolat. Nezvedali to nebo rovnou odmítli. Nedávno ale tato čísla ze stránek odstranili a nahradili pevným číslem, kam se již dovolat dá. Tedy nějaké zlepšení u nich pozoruju. A nějaký roční servis? Ani náhodou. Současně mi dělali i solární ohřev vody. Na rozdíl od obchodníka, který neviděl problém, tak montéři odmítli SOL montovat na střechu domu. Že to neumí. Tak to namontovali na kůlnu, kde je to téměř k ničemu. Sám si nadávám, že jsem okamžitě nezrušil smlouvu.

Přečíst celou recenzi…

Refsite | Schlieger. Refsite [online]. Copyright © Refsite 2022. Všechna práva vyhrazena. [cit. 27.07.2022]. Dostupné z: https://refsite.info/heating/heat-pumps/contractors/schlieger
20 %

FTV Schlieger

Jaroslav Z.: Je to firma s nejhorším možným hodnocením. Pokud nechcete mít problémy, volte jinou firmu.

Marie V.: Naprosto stejná zkušenost. Katastrofa. Všechno špatně, nulová komunikace, servis po instalaci žádný. Neuvěřitelné, že ještě mají zakázky. Vyhnout se této firmě, nedovedu si představit horší! Lituji každého, kdo se nechal oklamat.

František H.: Jsem v kontaktu s firmou Schlieger od září a od té doby je to moje noční můra. Zálohu 120 000 jsem již oželel. Tragédie, podvod, nikdy víc.

Jiří P.: Firmu Schlieger neberte. Já se s firmou hádám již 1,5 roku a FVE stále nefunguje. Prostě tragédie.

Přečíst celou recenzi…

FTV Schlieger - Diskuzní fórum TZB-info. Diskuzní fórum TZB-info - stavba, vytápění, větrání, ceny energií [online]. Copyright © Copyright Topinfo s.r.o. 2001 [cit. 27.07.2022]. Dostupné z: https://forum.tzb-info.cz/150377-ftv-schlieger?p=563094
82 %

Schlieger, s.r.o.

Na základě 170 recenzí získala firma hodnocení 4,1 hvězdičky z 5.

Lukáš K.: Firmu jsem oslovil v 09/2021, následně došlo k osobnímu setkání s obchodním zástupcem přímo na místě instalace (p. Lukáš Dočkal) kde mi bylo vše potřebné vysvětleno a veškeré otázky zodpovězeny, velmi profesionální přístup. Následně byla podepsána smlouva, uhrazena záloha s termínem dokončení instalace do 31.03.2022. Firma instalovala FVE ve třech dnech (07. – 09.02.2022). Během instalace probíhalo vše bez problému, vše konzultováno s montážní četou během instalace, vstřícný přístup. Aktuálně čekám na provedení revize elektro a uvedení FVE do ostrého provozu. Dnešním dnem jsem byl kontaktován společností EG.D (E.ON) která dne 21.02.2022 provede výměnu fakturačního elektroměru pro měření případných přebytků energie do veřejné sítě. Celkové hodnocení firmy, obchodního zástupce, komunikace a samotná instalace, proběhla v pořádku. Za mě palec nahoru.

Stanislava Č.: Peníze odeslány před čtvrt rokem. Od té doby se nic neděje, když se dovolám do firmy, a to se stalo už mockrát, řeknou, ať si zavolám zítra. Takhle se nechová solidní firma. Ve smlouvě mají termíny a sankce jen pro zákazníky, že by se sami zavázali k nějakému termínu, o tom nemůže být řeč. Když se člověk podívá na jejich profil na Facebooku, je u příspěvků dost rozzlobených smajlíků ,tak soudím, že v tom nejsem sama, kdo je naštvaný. Také komentáře jsou promazávány. Po složení zálohy jsem se dozvěděla špatné recenze na tuto firmu, ale byla jsem touto firmou ujišťována, že nemusím mít obavy. Ale celá věc se nakonec má tak, že nemám ani peníze, ani produkt a navíc se mnou nikdo nekomunikuje.

Danuše Z.: Po zadání požadavku přišel velmi brzo pan Válek, který vše zdokumentoval. Při podpisu jsem měla odjíždět do zahraničí a pan Válek přijel mimo termín na podpis. Upozornil, že v dnešní době mají příliš práce. Při dotazování na centrále ohledně termínu instalace se také snažili vyhovět dřívějším termínem. Na instalaci přijeli dva technici, byli velmi šikovní, naše požadavky splnili, byli rychlí a precizní. Firmu Schlieger opravdu můžeme vřele doporučit, pro zákazníka udělá maximum.

Jana B.: Bohužel nemám s firmou Schlieger dobré zkušenosti s realizací zakázky, která začala instalací panelů na střechu 8. 9. 2021. V tu chvíli skončil i obchodní zástupce a od té doby je velmi těžké komunikovat. Stále ještě nemám v pořádku nastavený střídač pro back-up. Zařízení hlásí chyby a na servis se mi nedaří dovolat. Často volám 5-6krát za den i několik dní po sobě. Poslední informace byla, že nastavení na dálku má někdo, kdo je bohužel nemocen. Zakázka tak stále ještě není dořešena. Nebýt iniciativního přístupu z mojí strany, snad by ani nikdy nebyla dokončena. Při montáži nebyla připravena projektová dokumentace – panely dle návrhu se nevešly na střechu, za pochodu jsme vymýšleli jiné rozmístění. Střídač nešel zavěsit na zeď, neboť firma nebyla připravena na montáž pro dřevostavbu (sháněla jsem jim nehořlavou desku a připravovala konstrukci pro upevnění na střech)u. Bohužel nevím, kdy a s jakým výsledkem celou instalaci dokončíme.

Přečíst celou recenzi…

Google [online]. Dostupné z: https://www.google.com/search?q=schlieger&oq=schlieger&aqs=chrome..69i57j46i131i175i199i433i512j35i39j69i60l5.2713j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lrd=0x470beddcbe2aa9e9:0xd0c4897c550a742a,1,,,

Další zdroje recenzí Schlieger, s.r.o.

 1. FTV Schlieger – Diskuzní fórum TZB-info. Diskuzní fórum TZB-info – stavba, vytápění, větrání, ceny energií [online]. Copyright © Copyright Topinfo s.r.o. 2001 [cit. 09.12.2022]. Dostupné z: https://forum.tzb-info.cz/150377-ftv-schlieger
 2. Recenze Schlieger fotovoltaika – černé ovce a zkušenosti -. 1t.cz – praktické návody a recenze – Nezávislé recenze a návody [online]. Dostupné z: https://1t.cz/recenze-schlieger-fotovoltaika-cerne-ovce-zkusenosti/
 3. Mapy.cz. Mapy.cz [online]. Dostupné z: https://mapy.cz/zakladni?source=firm&id=13312225&recenze=1&x=14.4810658&y=50.0847390&z=17
 4. Schlieger Recenze (2022) [online]. Dostupné z: https://dotace-jednoduse.cz/schlieger-recenze-top
 5. Hodnocení firmy Schlieger, s. r. o. – Atmoskop.cz. Atmoskop.cz [online]. Copyright © 1996 [cit. 09.12.2022]. Dostupné z: https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zamestnavatele/2931830-schlieger-s-r-o/hodnoceni
 6. Tepelná čerpadla Schlieger – zkušenosti a informace | Spotřebitelov.cz. Spotrebitelov.cz – Rady a tipy pro spotřebitele [online]. Copyright © Copyright [cit. 09.12.2022]. Dostupné z: https://www.spotrebitelov.cz/clanky/tepelna-cerpadla-schlieger-zkusenosti-a-informace/

Hodnocení a recenze uživatelů

0,0
Rated 0 out of 5
0 z 5 hvězd (dle 0 hodnocení)
Excelentní0%
Velmi dobrý0%
Průměr0%
Slabý0%
Odpad0%

Zatím nejsou žádné recenze. Buďte první, kdo ji napíše.